Doçi: Jam më i madh se çdo deputet, sepse jam votues i përhershëm te e djathta

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, poeti Agim Doçi u shpreh se ai është më i madh se çdo deputet se është votues i përhershëm i PD-së.

 

Doçi: Kur je tifoz me një ekip dhe ai humb me autogol, ik nga ai ekip. Ato barishtet që kanë hyrë në parlament, janë futur nga PD. I kam thënë presidentit që ta shkrijë parlamentin që të shpëtojmë.

 

Unë jam më i madh se çdo deputet, sepse jam votues i përhershëm te e djathta, ata janë të përkohshëm. Pas një viti të më thërrasësh unë këtë mendim do kem. Këtë parlament e njoh edhe me CV. Ne jemi i vetmi vend që kemi 2 opozita.

TE TJERA