Më thuaj cila shenjë e horoskopit je, të të them se sa është inteligjenca jote

Inteligjent lind apo bëhesh, kjo është çështja?? Besoni çfarë të doni në Living ia kemi lënë yjeve atë punë. Para së gjithash duhet ta dini se inteligjenca ka dy forma:

 

Inteligjenca analitike, e cila matet me testin IQ dhe lidhet me aftësinë njohëse dhe ajo e perceptimit, që do lidhet me njohjen dhe kuptimin e botës emocionale dhe fizike ashtu siç është. Shenjat më inteligjente, sipas aspektit të parë dhe të dytë janë: Analitike – Ujori; Perceptimi – Akrepi

 

Këto janë shenjat më të vështira për t’u mashtruar, por kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera nuk janë inteligjente. Lexoni më poshtë aftësitë e të gjitha shenjave dhe na thoni sa e gjeni veten.

 

Shenjat e zjarrit – Demi, luani dhe shigjetari kanë inteligjencë intuitive. Shenjat e Tokës – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi kanë inteligjencë praktike. Shenjat e Ajrit – Binjakët, peshorja dhe ujori kanë një inteligjencë idealiste, analitike. E fundit, por jo më pak e rëndësishme – shenjat e ujit, gaforrja akrepi dhe peshqit kanë inteligjencë perceptuese.

TE TJERA

spot_img