S’kam dashur të ndyj tytën e kallashit me ty! Sali Lushaj i përgjigjet Frrok Çupit: Ti je mushk, as burrë e as grua!

Sali Lushaj, babai i reperit Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, i është përgjigjur shkrimit të djeshëm të gazetarit Frrok Çupit, i cili shkruante se Lushaj ishte një hajdut pulash që u kthye në vr a sës për llogari të Sali Berishës.

Lushaj shkruan se s’ka dashur ta ndyjë tytën e ka llashit me të, edhe pse e ka patur mundësinë, pasi sipas tij Frrok Çupi nuk është as burrë e as grua, por mushkë.

“Pushka do burrni ..Ti je mushk , as burre as grua! E nese pl umbat do ishin prej m ..i besome nuk ti kisha kursye! Miredita ka pase burra qe i kane sherbyer atdheut, e qendrestare qe e kundershtuan komunizmin si rralle kush!

Por ka patur edhe nje spiun te vogel me dosje , nje novojtore Frok Çufrra! Sapo lexova nje artikull ne gazetat me fal per shprehjen „ Tema si dhe Shqiptarja .com te kollovarit te botoxuar Karlo pa bole “!

Bisha para se te ngordhe do gj ak! Jane ne krize, nuk i lexon me kush , pervec llojit e sorollopit te tyre! Miredita ka pase burra qe i kane sherbyer atdheut, e qendrestare qe e kundershtuan komunizmin si rralle kush! Por ka patur edhe nje spiun te vogel me dosje , nje novojtore Frok Çufrra!

E lexova ate shkrim dhe per here te pare me erdhi keq per shkronjat dhe sinqerisht mora vesh qe Frroku qenka gjalle ! Per ate zot pata kujtuar qe nuk jeton me matufi! Hyra dhe pashe ne internet fotot e tij , kadaver !

Ti Frrok je plak dhe ca gjera qe thua jam i bindur qe ti kane shkruar te tjeret , jo per gje po miqt e tu me thane qe ka kohe qe je pje rd hur e sh ur ro n rrugeve e redaksive ! Nejse mire ben , se ti dhe idhetaret e tu e keni zakon te sh urr oni njeri -tjerin. Une jam Sali Shaban Lushaj , ai qe nuk ka frike te ece mes pazarit nga Tropoja deri ne Konispol.

E kuptoj edhe inatin tend , je ne grahmat e fundit , dikur ishe spiuni i vetem i mirdites tani jeni shtuar, kakarisni neper gazeta pacavure qe as per leter higjenike nuk i perdor kush! Ne fakt Frok s’te kam llogarite kurre as jam munduar te ndyj duart me ty se t yten e ka llas hit jo e jo ! A e di pse Frok! Pushka do burrni ..Ti je mushk , as burre as grua!

E nese pl umbat do ishin prej m ..i besome nuk ti kisha kursye! Kam qene dhe mbetem kundershatr i Enverit, ZP, e gjithe atyre qe u sherbeve ti dhe fl liq sir a si ti , ju e ata ! Ti linde dhe jetove si ba sta rd, ashtu do perfumdosh. Nje shtet i tere po merret me tim bir , te gjitha gazetat e port „ halet“ mavi po mundohen te hedhin balte mbi familjen time ! U tm erroi nje i ri qe frymon liri , po ju frikeson e ju kall daten rinia !

Frok iku koha jote ! Ty te ka pelqyer koteci me sa po kuptoj ndaj po kakaris! Me sakte jeni mbledh nje kotec me pula kunder nje Luani! Sonte te dhashe shume vememdje matuf i ndyre ! Mjere ti o mjeran ! Mjere ai qe te ka prind e dicka ! Gja kprishur !”, shkruan Sali Lushaj.

‘Më çanë lëkurën e thonjtë, gruan e mbështetën pas muri’! Robert Aliaj tregon si u masakrua nga efektivët në 1991-shin

Artisti Robert Aliaj Dragot ka treguar një prej historive më të dhimbshme të jetës së tij. Në një rrëfim në emisionin “S’e luan topi”,...

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura dhe rrugët, sheshet rikrijojnë atmosferën e Krishtlindjes, lumturisë dhe dashurinë e vërtetë…   Ka vende ku dekorimet...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME