Edi Rama zgjedh ministrin e ri të Brendshëm, ja kush e zëvendëson Sandër Lleshajn

174

Postimi i plotë i Rames:

Sot do të dërgoj për dekretim nga Presidenti, Bledi Çuçin si ministër të brendshëm dhe Milva Ikonomin si ministre bujqësie;

dy bashkëpunëtorë të përkushtuar në çdo detyrë që kanë kryer këto vite, me integritet, profesionalizëm dhe kulturë qytetare e politike të padyshimtë.