“Zoti e ruajt Ramën, e di mirë se çfarë e pret”, çfarë do të thotë Basha me mesazhin e tij?

122

Kreu i PD-së Lulzim Basha në bashkëbisedim me gazetarët ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha se nëse edhe 500 mijë veta të mblidhen në shesh nuk do të heqë Drejtorin e Policisë Ardi Veliu.

- PUBLICITET -

Basha është shprehur se nëse 500 mijë vetë mblidhen nën shesh ‘Rama e di mirë se çfarë e pret’.

“Zoti e ruajt. Se askush nuk e ruan atë nëse në shesh dalin 500 mijë veta, e di mirë se çfarë e pret.

Por t’i thërras mendjes se jo 500 mijë por 1 milion e 500 mijë do t’i dalin në shesh më 25 prill dhe do ta largojnë për t’i hapur rrugë ndryshimit që është e vetmja shpresë për çdo familje shqiptare,” tha Basha.

- PUBLICITET -