Dhjetori vjen me probleme, lëshohet al’armi për këto qytete. Priten stuhi dhe reshje dëbore

Moti i keq vazhdon ende në Itali dhe orët e ardhshme do të jenë gjithashtu të vështira në zona të ndryshme dhe pritet qe shirat te vijn drejt vendit tone pasi dita e hene ne Shqiperi pritet te jete me reshej shiu.

Bazuar në parashikimet e disponueshme, Departamenti i Mbrojtjes Civile në marrëveshje me rajonet e përfshira ka lëshuar një par’alajmërim të ri për kushtet e pafavorshme të motit.

Ala’rmi është lëshuar për në Veneto, Friuli Venezia Giulia dhe Bolzano. Nga mbrëmja pritet që të nisin reshjet e dendura të shiut, si dhe stuhitë në Toskana, Liguria, Lombardia, Veneto, Provincat Autonome të Trentos dhe Bolzano dhe Friuli Venezia Giulia.

Reshjet e shiut do të zëvendësohen nga ato të borës në lartësitë 800-1000 metra. Njoftohet po ashtu se kryesisht priten reshje të shumta shiu, shtrëngata dhe erëra të forta.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...