Prej disa kohësh ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka qenë aktiv në jetën publike.

Por, kohët e fundit është parë duke qëndruar në vilën e tij tek Gjiri i Lalzit.

Në videon e publikuar, Berisha duket i përhumbur ndërkohë që qëndron në rrugë. Ai nuk është i shoqëruar nga një person tjetër dhe mesa duket po lëviz i vetëm.