Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona, v diq pasditen e djeshme nga një s ulm në zemër, pak ditë pasi doli nga spitali pas operacionit për një gj akderdhje në trurin e tij.

E gjithë dita e djeshme ka qenë një makth për legjendën, pasi ishte i zbehtë dhe u ankua se nuk ndihej mirë. Mediat kanë zbuluar edhe një bisedë të shkurtër me nipin e tij pak momente para ndarjes nga jeta.

Ai i tha:

Ndjehem keq.”
Më pas Maradona shkoi të shtrihej në shtratin e tij, për të mos u ngritur më që aty. “El Pide D’oro” pësoi një arr est kardiak në shtëpinë e tij në San Andres, lagje në periferi të Buenos Aires, ku edhe ishte vendosur prej disa ditësh. Humbja e tij ka hidhëruar mbarë botën, teksa kanë rreaguar i madh dhe i vogël.