Dy muaj më parë, astrologia meksikane parashikoi vd ekjen e Maradonës: I përfshirë në gjëra të errëta, po humbet vetëdijen

204

Ditën e djeshme, legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona ndërroi jetë, pas një ataku kardiak, por sot futbolli është zgjuar me një legjendë më pak. Në Meksikë e parashikuan vde kjen e Maradonës më 30 shtator.

Prezantuesja dhe njëkohësisht astrologia Mhoni Vidente tregoi se ylli argjentinas do të kishte komplikime shëndetësore, fjalë që dolën tre javë më parë dhe këtë të mërkurë legjenda argjentinase ndërroi jetë. Parashikimi që bëri Mhoni ishte që Maradona të kujdeset më mirë për veten e tij, pasi të mbushte 60-vjeç.

“Maradona është shumë i përfshirë në rituale, demonë, gjëra të errëta, prandaj po humbet vetëdijen dhe arsyen (…) ai duhet të kujdeset shumë për veten pasi të shkojë 60 vjeç, sepse jeta e tij është në rrezik në çështjet e një su lmi në zemër,

por kjo ishte për shkak të një magjie që ai bëri dhe iu kthye përsëri, “tha ajo më 30 shtator. Ky parashikim erdhi pasi letrat e djallit dhe vdekja u shfaqën në letrat gjatë programit “Këtu me ty” në El Heraldo Televisión.