Gjendet e vd ekur aktorja e njohur 56-vjeçare (Emri)

208

Aktorja Broselianda Hernandez, e cila ka punuar për më shumë se dy dekada në televizion, teatër dhe filma në Kubë, është gjetur e vd ekur përgjatë vijës bregdetare të Miami Beach, thanë autoritetet të enjten.

Ajo ndërroi jetë në moshën 56 vjeçare. Sipas policisë, nuk kishte shenja të dukshme të një loje të dyshuar. Zyra e ekzaminuesit mjekësor ndërkohë nuk ka përcaktuar ende shkakun e vd ekjes.

Një dëshmitar thirri policinë të mërkurën herët pasi gjeti një grua pranë vijës bregdetare, tha zëdhënësi i policisë së Miami Beach, Ernesto Rodriguez.

Lexo edhe:   Italia voton sot për parlamentin e ri, në garë edhe 4 shqiptarë