E ftuan në emision për të folur për flamurin turk, shkrimtari shqiptar nuk i vë fre gjuhës: Ti heq br*kët nga koka të thashë

Shfaqja e flamurit turk ne Universitetin e Tiranës ka ngjallur debat ne Shqipëri. Shkrimtari Agim Doçi dhe studiuesi Olsi Jazexhiu janë përfshirë në një debat të nxehtë te hënën në mbrëmje.

Teksa Doçi shtjellonte opinionin e tij pse ishte kundër shfaqjes bashkë të simboleve kombëtare krahas atyre turke, Jazexhiu e ka zbutur duke futur në loje flamurin amerikan, ndërsa lidhur me atë turk tha se ishte krejt diplomatike.

Situata ka agravuar në një përplasje midis tyre, ku nuk kane munguar as epitetet. “Ti heq brekët nga koka, Olsi Sazexhiu” iu drejtua Agim Doci.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...