Denoncimi i qytetarit: Pasi kam takuar Bashën më është mbyllur dera e çdo institucioni

Kreu i Forumit Rinor demokrat, Belind Këlliçi, ishte këtë të martë në shtëpinë e familjes Gjoni nga Fushë-Miloti, e cila u prish nga tërmeti.

Këlliçi thotë se familja vijon të jetojë në çadër. Pas denoncimeve të bëra, Këlliçi thotë se shteti nuk ka gjetur akoma një zgjidhje.

Në takimin që pati më kryetarin e Forumit Rinor të Partisë Demokratikë, Belind Këlliçi, ai bashkë me gruan e tij Donikën, tregun se iu është refuzuar ndihma tek Kryqi i Kuq vetëm pse ka dalë të shprehë revoltën ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama në media.

“Viktori gjithashtu thotë se që kur ka qenë kryetari i opozitës tek shtëpia e tij, atij i është mbyll dera e çdo institucioni publik dhe jopublik”, thuhet në një njoftim të PD-së.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...