“Kur të vijnë mua s’do më gjejnë”! Rama flet hapur për planet, tregon se kur do ta lërë politikën

Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme ishte i pranishëm në Kukës, në prezantimin e platformës “Deputeti që duam” Rama vuri vitin 2029, si kohën kur ai nuk do të jetë më në politikë.

 

“Ne nuk jemi më të mirët dhe më të mirë se ne, nuk ka patur, nuk ka dhe nuk do ketë. Sipas meje deri në vitin 2029 nuk do ketë. Në 2029 do jenë bërë gati ata që mësojnë me librat e Oksfordit, Kembrixhit. Kur të vijnë ata, nuk do presin platformat tona dhe kë do gjejnë, se mua s’do më gjejnë, do ta marrin përpara”, tha Rama.

 

Edhe gjatë këtij takimi si kryetar i PS ai ftoi qytetarët t’i bashkohen platformës “Deputeti që duam” për t’u përfshirë në listat zgjedhore. “Ne kemi gjysmën e skuadrës me 140 persona, na duhet edhe gjysma tjetër dhe jemi gati të zëvendësojmë edhe gjysmën e këtyre që kemi”, u shpreh Rama.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...