Gazetari: Një fëmijë shqiptar i lënduar nga tërmeti në Greqi

Një 14-vjeçar shqiptar raportohet se është plagosur nga tërmeti në ishullin Samos në Greqi.

Sipas gazetarit Ari Kasapi, mësohet se 14-vjeçari ka marrë plagë në kokë dhe në krah dhe është transportuar me helikopter në një spital të Athinës me helikopter.

Ndërkohë edhe “Diaspora Shqiptare” ka njoftuar se 14-vjeçari shqiptar i identifikuar me inicialet E. M., është plagosur teksa ishte duke u kthyer nga shkolla, pasi nga goditjet e tërmetit një mur është shembur dhe e ka zënë poshtë.

Tërmeti shkatërrimtar në Greqi dhe Turqi ka lënë shumë viktima dhe qindra të plagosur

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...