VIDEO/ Portieri zviceran në gjumë, kapiteni realizon gol nga 60 metra

PSV i nisi ndeshjet e fazës së grupeve në Europa League me një humbje 1-2 në shtëpi përballë spanjollëve të Granada, teksa sonte po luan në Qipro kundër Omonias vendase.

 

Takimi është zhbllokuar pas gjysmë ore lojë falë një eurogoli të kapitenit Jordi Gomez, i cili i dhuroi avantazhin Omonias. Mesfushori spanjoll lëshoi një goditje nga rreth 60 metra, që zuri në befasi portierin zviceran të PSV-së.

 

Gjithsesi, skuadra holandeze ia doli të rikthejë baraspeshën pesë minuta përpara fundit të pjesës së parë me anë të sulmuesit Donyell Malen.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...