Video/ Ndodh fenomeni i çuditshëm pas tërmetit tragjik në Turqi

Të paktën 4 të vd ekur dhe 120 të pla gosur. Ky është bilanci paraprak i tërmetit në Turqi, ndërsa një numër i madh qytetarësh dyshohet se janë ende nën rrënoja.

Izmiri u go dit edhe nga një cunami fill pas tërmetit, i cili mbyti një person.

Ndërkohë, pak para cunamit siç duket edhe në videon që shoqëron këtë lajm, uji u tërhoq duke shkaktuar jo pak habi tek qytetarët.

Një pjesë e tyre u mblodhën në breg, ndërsa autoritetet bënë thirrje që të largoheshin prej atyre zonave pasi pritej një cunam.

Niveli i ujit u rrit deri në një metër në Izmir duke ngjallur jo pak panik tek qytetarët.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...