Tërmeti në Turqi, publikohet mesazhi i qytetarit nën rrënoja: Na ndihmoni, nuk marrim dot frymë

Shumë ndërtesa u shkatërruan pas tërmetit me magnitutë 6.6 në Izmir.

Ndërsa ekipet e kërkimit dhe shpëtimit dhe qytetarët po luftojnë me kohën për të shpëtuar ata që janë nën rrënoja, në mediat sociale po qarkullon një foto e dhimbshme.

Në foto duket mesazhi i dërguar nga një person që mendohet të jetë nën rrënoja dhe kërkon ndihmë. Qytetari që kërkon ndihmë shkruan:”..Ju lutem na ndihmoni, nuk po marrim dot frymë.”

Nga ana tjetër, personi që përgjigjet i thotë që t’i japë adresën në mënyrë që të shkojë ta ndihmojë.

Tërmeti i fuqishëm i pasdites së të premtes shkaktoi edhe një mini-cunami. Nga goditja kryesore deri në orën 16:00, u regjistruan 19 pas-tronditje me magnituta që varionin nga 3.3 në 4.8.

Kohëzgjatja e tërmetit u përcaktua si 15,68 sekonda sipas llogaritjeve të para.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...