Sizmiologu i njohur grek bën para lajmërimin e fortë: Në 48 orët e ardhshme priten lëkundje më të mëdha

Sizmiologu i njohur grek Vassilis Papazachos ka deklaruar se tërmeti që go.diti mesditën e sotme detin Egje duke shkaktuar dë.me të mëdha në Greqi dhe Turqi, ka deklaruar se pas lëkundjes së sotme do të ketë të tjera në ditët në vazhdim

Në një intervistë për SKAI, ai u shpreh se lëkundjet e tjera pritet të jenë akoma më të forta dhe më shk.atërruese se ajo e para.

“Do të ketë një sekuencë të madhe tr.onditjes pas lëkundjes së parë që do të zgjasin me muaj të tërë por me intensitet më të madh, të paktën në 48 orët e ardhshme. Kjo sepse një pjesë e madhe e banesave kanë marrë një go.ditje të parë, dhe disa lëkundje të tjera mund të sjellin pa.soja të mëdha.

Ai theksoi se çdo ndërtesë me dë.me duhet të br.aktiset nga banorët deri në largimin e rr.ezikut. “Çdo ndërtesë që ka disa dë.mtime nuk duhet të banohet deri sa të inspektohet nga inxhinierët,” tha ai.

“Të.rmetet me magintudë 6 mund të ndodhin shumë lehtë me një tërmet kaq të fortë”, tha Z. Papazahos dhe theksoi se çdo shtëpi që tregon një m.ostër për dë.mtime nuk duhet të banohet.

Historia e trishtë e këngëtarit Gëzim Nika: Gjyshin ma pushkatuan serbët, gjyshen ma internuan. Ruajta fshehurazi eshtrat e djalit që vdiq

Këngëtari Gëzim Nika ka treguar historinë e dhimbshme të internimit të familjes. I ftuar në emisionin “S’e luan topi”, ai thotë se gjyshin ia...

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura dhe rrugët, sheshet rikrijojnë atmosferën e Krishtlindjes, lumturisë dhe dashurinë e vërtetë…   Ka vende ku dekorimet...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME