E frikshme/ Momenti kur rrëzohet pallati pas tërmetit në Turqi

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7 të shkallës Rihter goditi këtë të premte Izmirin, Turqi. Lëkundjet e tokës shkatërruan të paktën 20 pallate të lartë.

Video e momentit kur një pallat rrëzohet pas tërmetit shkatërrimtar po bën xhiron e rrjetit.

Deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me numrin e të lënduarve.

Banorët e Izmirit kanë dalë rrugëve të tmerruar nga lëkundjet e fuqishme sa shkaktuan edhe një cunami të lehtë në zonat bregdetare.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...