Çmendet deputeti dhe e lëshon gojën fare Murrizi: O sh*rra, ku*va ju kopila

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar me tonë mjaft të f orta në lidhje me një shkrim të publikuar në gazetan Rilindja Demokratike, ku sulmohen Patozi, Topalli, Murrizi dhe Hajdari, duke I cilësuar si “kukulla” të kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Murrizi thekson se kjo gazetë kurrë nuk u shkëput dot në 30 vite post-komu nizem nga mentaliteti bol shevik komunist dhe luf ta ndaj “ ar miqeve” te brendshem.

“Kur te quan kukulla e Rames “ “ku*va” e Rames dhe nje tufe te ish sig urimit dhe ko pil te hirrosur te s hur res se fundit te kom unizmit, me vjen tua fus me zor k ete dru “ simpatik” brenda godines se “ ku*verimit” me te pes htire qe ka njohur Shqiperia ne 30 vjet pluralizem.

Kjo gazete qe lindi me date 5 janar 1991 si gazete opozitare me gazeten zeri i popullit dhe drejtuar ne ate kohe nga ish gazetare te zerit te popullit, kurre nuk u shkeput dot ne 30 vite post-k omunizem nga mentaliteti bolshevik komunist dhe lu ft a ndaj “ armi qeve” te brendshem.”-shkruan Murrizi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...