Kryemadhi hap ‘zemrën’ me gazetarët: Kush ka hall t’i bjeri telfefonit tim, ua zgjidh unë jo Rama

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka hapur “zemrën” dje para gazetarëve. E ftuar në emisionin “Opinion”, Kryemadhi i dha drejtuesit të programit, Blendi Fevziu se nëse do të kishte një problem, dhe ta telefononte, ajo do ta ndihmonte që ta zgjidhte.

 

“Unë nuk pretendoj që Monikën apo LSI-në ta dojë ndonjë këtu në studio. As ta votojë. Por pretendoj që secili nga ju kur ka një hall… po t’i bjerë telefonit kur ka një hall, Monika ka për t’ja hapur telefonin dhe do t’ja zgjidhi. Ndërsa Edi Rama do të thotë; a do këtë? Prit shtoje dhe këtë se me duhet mua për diçka tjetër,“-tha në fjalën e saj Kryemadhi.

 

Një batutë të tillë e ka bërë edhe kryeministri Edi Rama, i cili ironizoi kryedemokratin Lulzim Basha, duke u shprehur se edhe familjarët e tij nuk e kontaktojnë kur kanë probleme, por i besojnë më shumë qeverisë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...