Partia e Jozefina Topallit, Basha: E krijuar nga Rama, është i pashpresë

Në një komunikim me mediat nga selia e PD-së, kreu demokrat Lulzim Basha, u pyet edhe për “Lëvizjen për Ndryshim”, subjekt që pritet të prezantohet nesër nga ish-Kryeparlamentarja Jozefina Topalli.

Basha u pyet për deklaratën e ish kryeministrit Berisha, i cili tha se gaboi në 2017 që la jashtë liste Jozefina Topallin, ndërsa komntoi edhe formimin e një lëvizje të re politike nga kjo e fundit.

Sipas Bashës bëhet fjalë për parti të krijuara nga Edi Rama. “Nuk ka asnjë parti të ndarë nga PD. Ka vetëm parti të krijuara nga Edi Rama, por prap ëshë i pashpresë”, tha Basha.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...