LSI rrezikon të shkrihet? Monika Kryemadhi habit gazetarët, e zbulon për herë të parë se ç’pritet të ndodhë

Pas dekla ratave të Kryeministrit Rama se LSI rrez ikon të shkri het pas 25 prillit, ka reaguar Kryetarja e LSI e cila theksoi se fakti që Rama merret me LSI-në tregon fri kën që ka nga kjo parti, për garën se cila nga këto dy fo rca do të zënë vendin e parë.

Mes të tjerash Kryemadhi tha se ajo çka e kënaq shumë është fakti se më shumë brenda socialistëve flitet për LSI-në dhe vet atë se sa kryeministrin Edi Rama dhe ministrat e tij.

“Ju e dini që ka parti të tjera që nuk ekz istojnë ose janë pjesë e j etës politike që kanë përqindje normale. E nuk dëgjojmë Ed Ramën që të bëjë dek larata më të egra e arr ogante; “këto janë shkrirë”. Fjalori arrogant i Ramës, por që në thelb tregon fr ikë e pa nik.

Një nga prob lemet që ka është; a mos është gara PS-LSI. Ky është prob lemi i shkri rjes se s’do të merrej fare me LSI. Ju merreni me një gjë që nuk konsiderohet?! Pema me ko krra gjuhet. Ajo pa kokrra mba het për dekor. Pjesa tjetër s’ka të bëjë me të ardhmen e karrierës politike të Ramës. Objektiv i LSI është të rinj, kthimi i tyre në Shqipëri.

Ajo që mua më kënaq, pasi të përdorësh dhe të ak uzosh LSI dhe sidomos të mëresh me Monikën, do të thotë se ekz iston. Kjo është një gjë e mirë. Sot në strukturat socialiste, flitet më shumë për LSI dhe Monikën se sa për Edi Ramën dhe ministrat e tij. Kjo është pika e d obët e marr ëdhënieve tona.”, tha Kryemadhi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...