Komentuesja ja quajti fëmijët down/ Blerina Bo mbaj si la gjë pa thënë:Nuk ka Zot që ju fal

Dietologia Blerinë Bombaj ka reaguar mjaft e indinjuar pasi një komentuese i ka quajtur fëmijët e saj ‘down’.

 

 

Bombaj kishte shpërndarë një video të djalit që tregon dashurinë e tij për qenin e familjes, të cilin nuk e ndërron as për 100 lojëra apo ndonjë vilë luksoze me 7 pishina.

 

Por është përballur me një koment të pahijshëm të një ndjekëseje që i thoshte se fëmijët e saj, të cilët po ushqeheshin në një restorant, i dukeshin sikur ishin me sindromën Down.

 

“Më duken si down këta fëmijë, zot më fal”, shkruante ajo ndërsa nuk mungoi reagimi i Blerinës, e cila tha se zgjodhi ta bëjë publik pasi shprehja i dukej më e ulëta që ka hasur ndonjëherë.

 

“Merites i duken femijet e mi si down, por Merita nuk e di qe femijet me Sindrome Doën jane te Perendise ndersa grate e liga i perkasin vetem D jal lit dhe ne ferr d igjen. Nuk ka Zot qe te fal ty Merita, jo per femijet e mi, por per ata femije qe s’kane asnje faj qe kane lindur me Sindrome Down Kete koment zgjedh ta bej publik per te vetmen arsye se kjo shprehje me duket kaq e ulet sa ska!”, shkroi Troci si kundërpërgjigje për ndjekësen.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...