Ja mori jetën ish kunatës para pak kohësh/ Fajin e kishte e ëma: Ishte shtrigë, ikën 5 nuse nga shtëpia

Një dë-shmi tro-nditëse për v.rasjen e Jetmira Hasanit, 35-vjeçarja që i m-ori jeten ish-kunati i saj në Babrru.

Në një lidhje telefonike për emisionin, Ismaili, ish-vjehrri i autorit të vr-asjes, Agron Tanushit tha se në atë familje ka pasur dh-unë e she-rre.

Mes të tjerash ish-vjehrri i vr-asësit të Jetmirës pohoi se nga ajo shtëpi kanë ikur 5 nuse.

“Ngu shëllime familjes Hasani. Të na falni se çdo ditë po ng-acmohen zemrat e tyre. Ata e kanë në shtëpi dhe e kanë motrën e vet, por dhe ne e kemi dëgjuar dhe na është dh-imbsur shumë. Në lidhje me të, Agronin, s’do kisha qejf që të shprehesha, pasi jam i de-tyruar.

Ish-dhëndri im i parë, që ka marrë gocën time të parë, deri në momentin që ka lindur djali kanë shkuar mirë, pasi ashtu është ajo familje, pasi e ka ofe-nduar Zoti dhe do ta nd-ëshkojë. Nga momenti që ka lindur djali e më pas nisën p-roblemet. Unë kam qenë emigrant në Angli, u ktheva, i lasht të gjitha. Shkova tek shtëpia për t’u sqaruar dhe ish-dhëndri im më tha; “çdo gjë do ta mbyllim se s’ka asnjë problem. S’do kesh asnjë problem”. E lash me kaq. Ika në punën time. Vazhduan prapë pr-oblemet.

E mora vajzën, e çova në shtëpi. Pasi e çova tek shtëpia, ndërhyri shumë i bukuri dhe ai babai shembullor që u tha javën e kaluar, bashkëshorti i të ndjerës. Ai ka ndërhyrë dhe tha; “s’do të kesh asnjë problem”. E lash dhe një herë. Për së treti ndërhyri xhaxhai i tyre, Xhelil Tanushi, ka vd-ekur sot. Faji është i asaj shtri gës që e kanë në shtëpi, nënës. E ndanë shtëpinë në gjysmë, por dhe aty se lanë të jetonte. E mora vajzën bashkë me djalë, e nisa gjy qin. Çdo gjë shpenzimet i kam hequr unë

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...