Pas shiut del dielli, si do të jetë moti gjatë kësaj pasditeje dhe në fundjavën

124

Gjatë pjesës së parë së të premtes na ka shoqëruar moti i paqëndrueshëm, ndërsa gjatë pasdites, sipas Meteoalb mund të kemi serish ndonjë rrebesh të izoluar shiu.

Sa i përket fundjavës, sipas Meteoalb, presim përmirësim të ndjeshëm të kushteve të motit duke filluar nga dita e shtunë dhe në vijim.

Edhe pse e shtuna sjell reshje të paketa në territor në veri dhe pjesërisht zonën qendrore.

E diela do të jetë kryesisht në mbizotërimin e motit të kthjellët përjashtuar zonat malorë ku do të kemi gjatë pasdites reshje të paketa dhe të izoluara.