I vuri gj obë për parkimin/ Shoferi bën për spital policin, i thyen nofullën (EMRAT)

850

Policia e Shkodrës ka shpallur në kërkim I. Shtegun, i cili ak uzohet se ka rr ahur në mënyrë br.utale efektin e Rrugores, H. Idrizi.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme, në qendër të qytetit të Shkodrës, në lagjen “Parrucë”. Pasi, I. Shtegu, parkoi kundrav.ajtje mjetin triçikël në lagjen Parrucë, në një parkim dysh, menjëherë efektivi i policië i vuri gj.obë, por kjo e fundit nuk u pranua nga drejtuesi i mjetit.

Shtegu nisi të de.batojë me policin dhe më pas e go.diti me gr.ushte në fytyrë, duke i shkaktuar dëm.time të mëdha. Efektivi u dërgua në spitalin rajonal të Shkodrës nga ku mësohet prej bluzave të bardha se ka të th.yer nofullën.

Ndërkohë familjarët e Shtegut kanë deklaruar në polici, se ky i fundit ka probleme të shëndetit me.ndor. Mbi të rëndon vepra p.enale “g.oditje për shkak të detyrës ndaj punonjësit të policisë” si dhe “kundërshtim me forcë i punonjësit të policisë”.

Lexo edhe:   I riu shqiptar terrorizon ish-të dashurën në autostradë, e qëllon me armë