Vijon revolta në burgje/ Pas Peqinit, 100 të burgosur hyjnë në grevë urie në burgun e Reçit

Pas të dënuarve në burgun e Peqinit, rreth 100 të burgosur në Reç kanë hyrë në grevë urie.

Bëhet me dije se ata kanë refuzuar ushqimin dhe shkak është moslejimi i vizitave të familjarëve që nga fillimi i pandemisë. Gjithashtu ata kanë ngritur zërin edhe për pezullimin e lejeve për të shkuar disa ditë tek familjarët.

Mësohet se kjo është dita e dytë që ata kanë refuzuar ushqimin.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...