Pasi bëri bujë të madhe me këngën e saj, këngëtarja e njohur shqiptare shënon një super rekord

Dhurata Dora është kthyer në një nga personazhet më të pëlqyera në tregun muzikor shqiptar dhe jo vetëm. Artistja, e cila ka sjell një sërë hitesh viteve të fundit, duket se ka kapur shifrën më të lartë në karrierën e saj.

Në bazë të një postimi të ndarë në rrjetet sociale, kënga “Zemër” në bashkëpunim me Soolking është klikuar mbi 500 milionë herë në kanalin YouTube.

Kjo bën që ky projekt të jetë i treti me tekst shqip që arrin këtë sukses. Ajo e ka shpërndarë vetë lajmin në “Instastory”.

Era Istrefi vazhdon të kryesojë duke ju afruar shifrës prej 800 milionë klikime e më pas “Të ka lali shpirt” nga Silva, Dafi e Mandi me afro 560 milionë klikime.

TE TJERA