Lëkundje të tjera tërmeti në vend, ja epiqendra dhe magnituda

181

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë në vendin tonë. Sipas CSEM tërmeti ishte me magnitudë 3.0 ballë i shkallës Rihter.

Sipas të dhënave, epiqendra e lëkundjeve ishte 22 km në jug-perëndim të Elbasanit dhe 4 km në very-lindje të Lushnjes.