Silvana Bushati i jep duart Kujtim Gjuzit: Do kandidoj për deputete me Partinë Demokratike

257

Silvana Bushati, e cila u rikthye në vëmendjen e publikut shqiptar pasi Kujtim Gjuzi e bëri zv/Presidente të partisë së tij i ka dhënë duart ‘konservatorit’.

 

Në një intervistë për emisionin “Kafsho’, në OraNews, Bushati tha se tani aspiratat e saj janë në Partinë Demokratike.

 

Ajo u shpreh se do të kandidojë për deputete pasi për kryebashkiake ‘zor se i lë vend Erion Veliaj’. “Kryebashkiake dhe të dua s’të lë vend lali Eri, por deputete besoj se po”, shtoi ajo.

 

Përsa i përket marrëdhënies me Kujtim Gjuzin, Bushati se ata vetëm sa përshëndeten në rrugë. Silvana Bushati është njohur për publikun shqiptar pas pjesëmarrjes në ‘Kafazin e Artë’.