Me 20 shtator 2013, këngëtarja shumë e dashur për publikun, Aurela Gaçe i dha fund beqarisë.

Sot janë bërë 7 vjet nga kjo ditë e shënuar dhe këngëtarja ka ndarë foton më të ëmbël në rrjete sociale.