Kush janë vajzat që humbën jetën në Elbasan, njëra prej të plágosurave vajza e gazetarit Shkodran (Emrat)

385

Lusinda Garunja dhe Xheneta Qallia, banuese në Shkodër, janë dy vajzat që humbën jetë në áksidentin e réndë që ndodhi në aksin Tiranë-Elbasan.

Ndërkohë, në gjendje krítike për jetën janë edhe dy vajzat që mbetën të plágosura, ndërsa janë dërguar në Spitalin e Tráumës në Tiranë.

Denisa Dibra, e bija e Edmond Dibrës, gazetar në Shkodër, është një prej vajzave që ndodhet në spital.

Aksídenti ndodhi në dalje të tunelit të Krrabës, ku një mjet tip “Benz” goditi mjetin tip “Volkswagen”, me të cilin po udhëtonin katër vajzat.

Pólicia bëri të mundur edhe árrestimin e shoferit të automjetit “Benz”, që u identifikua si Behar Pema, i cili dyshóhet të ketë qenë i déhur në timon.