Një djalë i ri, 28-vjeçar ka gjetur vdekjen një ditë më parë, teksa ishte duke punuar në një banesë në Krastë të Fushë Krujës. Policia thotë se vik tima, E. G., 28 vjeç, banues në Krujë, është rrëzuar nga skela akside ntalisht e për pasojë ka ndërruar jetë.

 

Në pranga policia vuri të zotin e banesës ku po kryheshin pune ndërtimi pa leje, ndërsa ka shpallur në kërkim administratorin e firmës së ndërtimit.

 

“Specialistët për Hetimin e Kr imeve në Komisariatin e Policisë Krujë arr estuan në flagrancë shtetasin:

 

L. K., 46 vjeç, banues në Krastë, Krujë, i dënuar më parë për veprën penale “Ndërtim pa leje”, si dhe kanë shpallur në kërkim shtetasin R. H., 39 vjeç, banues në Kameras, Fushë Krujë.

 

Procedimi penal në ngarkim të këtyre shtetasve ka filluar pasi më datë 07.09.2020, në Krastë, Fushë Krujë, ndërsa po kryheshin punime ndërtimi pa leje në banesën e shtetasit L. K., nga një firmë ndërtimi me administrator shtetasin R. H., aksidentalisht është rrëzuar nga skela punëtori shtetasi E. G., 28 vjeç, banues në Krujë, i cili për pasojë ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e policisë.