Lajm i trishtë, aktorja e mirënjohur ndahet nga je ta

1936

Një lajm i trishtë vjen nga bota kinematografike.

 

Aktorja dhe këngëtarja belge e njohur në mbarë botën, Annie Cordy ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare.

 

Duke konfi rmuar lajmin e trishtë në Tëitter, drejtuesi i televizionit Christophe Beaugrand-Gerin shkroi: “Unë jam zemërthyer sonte Znj Annie Cordy, ju na keni dhënë kaq shumë gëzim, energji dhe emocione.Ne nuk do t’ju harrojmë.

 

 

 

Lexo edhe:   Hedh djalin e tij nga kati i pestë, ndërsa dikush filmon gjithë skenën. Arsyeja do ju perlote