U ka dëmtuar flokët dekoloranti? Ju tregojmë maskën bio që bën mrekulli, ja si ta bëni

Nese ju jane krijuar maja dyshe per arsye nga me te ndryshmet ju mund t’i kuroni shume thjeshte ne kushte shtepie.

Kjo maske do t’i beje floket tuaj me te shendetshem , eshte aspak e kushtueshme, e thjeshte dhe shume efektive. Ruajeni receten BIO

Perberesit: 2 luge gjelle vaj ulliri, 1 luge gjelle mjalte, 2 luge gjelle vaj kokosi

Pergatitja:

Ne nje ene hedhim fillimisht vajin e ullirit , te kokosit dhe me pas mjaltin. I perziejme mire te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene dhe me pas lyejme floket duke shmangur kokntaktin me skalpin e kokes.

Lyeni gjysmen e flokut dhe poshte dhe lereni te veproje per 30 minuta. Me pas shpelajeni flokun mire dhe kete maske mund t’a perserisni 3-4 here ne muaj per rezultate efektive.

TE TJERA

spot_img