34-vjeçarja, nënë e dy fëmijëve niset me urgjèncë për Tiranë. Cilat janë dyshimet e para

Një 34-vjecare nga Poliçani është nisur për në Tiranë pasi është gjetur në gjendje të rènduar në banesën e saj. Fillimisht u dërgua në spitalin e qytetit ku iu nënshtrua një terapie íntensive dhe më pas u dërgua drejt kryeqytetit për mjekime të mëtejshme.

Burime pòlicore bëjnë me dije se nëna e dy fëmijëve është vetëhèlmuar me pesticide për shkak të kushteve të rènda ekonomike. 34-vjeçarja u gjet në banesën e saj mesditën e sotme pasi kishte konsumuar pesticide prej gjendjes së dèpresionit, e cila mund ti jetë shkaktuar nga varfëria.

Burime për Faxweb.al konfirmojnë se bashkëshorti i saj ishte i alkòolizuar dhe e dhùnonte shpesh. Ende nuk ka një reagim zyrtar nga pòlicia për këtë ngjarje.

TE TJERA