Del horoskopi mujor nga Zonja Meri, astrologia paralajmëron këto shenja gjatë gushtit

Astrologia Meri Shehu ka publikuar sot horoskopin e muajit gusht.

Në postimin e saj, Meri në vija të përgjithshme thotë:

Muaji Gusht 2020 fillon fuqishem me nje katerkendesh midis Diellit ne Luan dhe Uranit ne Dem

Nje perballje TITANESH do ta cilesoja kete dhe askush nuk fiton por vejen nje ndryshim per te gjithe te fortet e pushtet apo biznesit.

Ky ndikim do jete i fuqishem ne shenjat e Luanit Akrepit Ujorit dhe Demi. Ne dt 3 do kemi Henen e plote ne Ujor.

Perseri ky reflektim i plote do tentoj te nxjerre ne drite ceshtje te medha sociale por edhe mund te radikalizoj rryma te forta antinjerezore.

Ujoret vete do ndjehen romantik dhe me deshiren per te treguar realitetin e tyre zbuluar. Ne dt 4 nje nervozizem i ngecur e i pazgjidhshem ne probleme do vij si rezultat i katerkendeshit midi Marsit ne Dash dhe Jupiterit ne Bricjap.

Kete dite do ishte mire te shmangnit sherret dhe perballjet si dhe aksidentet. Ketu me te prekur nga ceshtjet ligjore apo lufta per dominance do jene Dashet Gaforret Peshoret dhe Bricjapet.

Mund te presim ndryshime ne menyren e te menduarit ne dt 5 me futjen e Merkurit ne Luan qe dokerkoj pak me shume madheshti dhe plane me madheshtore.

Futja e Aferditen en Gaforre ne dt 7 do na beje me te ndejshem me familjar dhe me delikate ne kerkim te dashurise dhe ngrohtesise.

Shenjat e Akrepit Peshqve dhe Gaforret do jene me te privilegjuara ne aspektin ekonomik e erotik Por nuk duhet te harrojme kundershtimet e medha qe do kete Aferdita me planetet ne Bricjap qe do tregojne shpeshhere shume veshtiresi ne jeten erotike apo ne lidhje Madje do degjojme ndarje e humbje te konsiderueshme apo largime te njerzve te afert.

Tradhetite nuk do mungojne kur aferdita te perballet me Plutonin sidmos ne dt 25 dhe 30 Gusht Pikerisht dt 30 Gusht mund e behet nje kurth genjeshtarsh per cdo fillim te ri pune apo biseda e marreveshje biznesi.

Dt 16 dhe 17 do jene te rendesishme dhe pozitive per bisedime marreveshje dhe biznes Pasi Dieli ne Luan do beje lidhje te mira me Marsin ne dash dhe Merkurin.

Dt 18 do jete shume pozitive ne planifikimet ekonomike apo ne lidhje ne cift pasi Aferdita ne Gaforre do lidhet shume bukur me Uranin ne Dem.

Dt 27 do kee nje rendesi te vecante dhe do jete shume romantike pasi Aferdita ne Gaforre do beje nje trekendesh te bukur me Neptunin ne Peshk.

Dt 10 dhe 13 do jene shume te ngarkuara dhe nervoze ku asgje nuk do shkoj ashtu si duhet dhe anatgonizmat dhe nervat do krijojne probleme te medha.

Dt 19 Me hene e re ne Luan ndoshta do kerkojme gezimin dhe do jemi me optimist dhe me deshiren per te defryer dashuruar dhe rene ne sy.

Shkelqimi do shoqeroj kete dite ne vecanti. Gushti do nxjerri ne drite me mire se cdo muaj i ketij viti Humbjen dhimbjen dhe fitoren per seicilin nga ne.

Dashi
Muaji Gusht do jete nje muaj qe mund tju fuse ne autostrade pas disa vitesh neper rrugica te errta dhe rruge fashati te humbura neper fusha pa kuptim Ka ardh momenti te beheni dikush apo te tentoni.

Demi
Perballja e Uranit me Diellin do sjell qe ne fillim te muajit nje tablo shume te fuqishme por qe duhet ta mbushni vete Ky krijim ne nje situate te papritur do percaktoj ecurine tuaj Eshte si te keni prishur nje veper arti dhe tani ju duhet te beheni artiste qe ta rregulloni apo kopjoni Origjinali gjithsesi humb.

Binjaket
Edhe pak dite dhe do kerkoni qe ate qe keni mbjelle per disa muaj me Aferditen ne shenjen tuaj ta korrni apo ti merrni frytet Do keni mundesi te merrni dhe fitoni por edhe shume perballje tradheti e probleme me ligjin nuk do mungojne.

Gaforrja
Ka ardhur koha te beheni te ndjeshem te ktheheni ne shtepi pas nje periudhe jete te fhshete apo te ftohete ndaj njerzve te afert Cdo kthim ka edhe veshtiresi edhe humbje Kthimi i Odiesut do ta quaja une kthimin tuaj kete muaj por me lufte me perballje dhe humbje ne toke te vete.

Luani
E filloni muajin Gusht me Vrullin e Diellit ne shenjen tuaj por e keqja dhe perballja ju vjen nga Urani qe nuk deshiron pushtetin tuaj Kujdes ne ceshtje te Demit qe jane pronesia lidhjet e qendrueshme ushqimi te cilat dduket se ju vihen perball shkelqimit tuaj Nga dt 19 fillon nje periudhe me e mire per ju per fillime te reja ne jeten personale pas nje dndarje apo tradhetie qe do perjetoni.

Virgjeresha
Ne dt 20 Gusht Merkuri do futet ne shenjen tuaj dhe mund te cliroheni ne kominikim apo te dini cfarre po ndodh rreth jush Deri atehere do keni shume prapaskena plane te fshehta dhe manaxhimin tuaj ekonomik e merr ne dore dikush me i fuqishem se juDo humbni pak nga shkelqimi juaj ne karriere dhe do ju duhet te beni leshime e marreveshje qe te gjeni mbeshtetje.

Peshorja
Ky mauj fillon me tendencen tuaj per pretendime ne lidhje me ekonomine punen dhe do kerkoni shume sqarime duke u bere pjese shpesh here e debateve te ndryshme Dt 16 17 dhe 18 mund te jene produktive ne ecurine tuaj si edhe dt 25 ne ceshtje invesitmi e jete personale.

Akrepi
Ne lufetn e titaneve ju do jeni prezent pasi jeni Titan Perballjet dhe ndryshimet do vijn ene karriere ne cift dhe ne familje Rendesi ka qe gjerat tentojn edrejt nje shkelqimi duke larguar friken dhe dyshimet se ne do ndodh nje ndryshim i madh Ndrsyhimet do ndodhet dhe ju duhet te jeni gatiNe dt 19 mund te filloni nje pune te re por do keni nje jete erotike te kendshme dhe romantike ne dt 18 dhe 27 Gusht.

Shigjetari
Mbas dt 20 Gusht do flisni me konkretisht dhe me praktikisht per pozicionin tuaj apo per nje oferte te mire pune Nderkohe qe pas dt 7 do merreni me ekonomine dhe parate qe duhet te fitoni nga te tjeret apo nga bashkepunimet apo nga nje ndarje apo nga partenri juaj Normal qe do keni probleme nga dt 30 me humbje ekonomike apo tradheti ne jeten personale Por ne pergjithesi Gushti ju gjen me optimist.

Bricjapi
Vetem perballje sqarime rregulla dhe aspak tolerance nga ana juaj ne lidhje me kedo qe ju afrohet apo do doj te bashkepunoj me ju Ne disa raste te tjeret ju marrin sharmin dhe mundesit dhe ju nuk do vononi te kunderveproni me rregulla duke i zvogeluar shenset te tjereve Gjithe muajin e keni me perballje Vetem ne dt 3 te shohim ndonje lajm te mire ekonomik.

Ujori
E filloni shume fuqishem muajin Gusht Hena e Plote ne shenjen tuaj do ju ndricoj mendejn dhe rruget ne pergjithesi Moment romantik ky i juajai por nuk duhet ta humbni venedjen pasi Dielli eshte ne kundershtim em shenjen tuaj dhe kerkon tju marre shkelqimin dhe drejtimin Do favorizoheni ne fillime te reja marredheniesh ne dt 19 dhe ne jeten e perditeshme do keni me shume familjaritet flerete dhe lidhje sentimenatle sidomos ne pune ku keto mund te kthehen ne problem me vone pasi do quhen tradheti apo pasione te egra

Peshqit
Nese do qendroni ne bregun tuaj dhe do levrini ne kufijte e sigurise mund te themi qe Dielli i Gushtit nuk do ju djeg lekuren tuaj delikate duke ju krijuar probleme psikologjike dermatologjike apo sentimentale Aferdita ne Gaforre ju takon me dike te dashur dhe ju frymezon ne dashuri Mos bini preh e pasionit te shpejt me dike qe nuk e njihni apo qe jeton large asi mund te trdhetoheni ne fund te muajit Nje lajm pune vjen psa dt 19 Gush

TE TJERA

spot_img