Jeta sentimentale dhe njohjet e reja/ Horoskopi për muajin Gusht

239

Dashi

Të hutuar nga emocione dhe përvoja të ndryshme në gusht, do të keni tendencë të kërkoni më shpesh kontakte me miqtë e vjetër. Do të dëshironi të “rregulloni orën tuaj” duke dëgjuar këndvështrimin dhe mendimin e tyre. Nëse keni nevojë të ndani informacione personale, tregohuni më të kujdesshëm.Çështjet familjare dhe të dashurisë do të shkojnë krah për krah gati këtë muaj.

Demi

Dashuria këtë muaj mund të jetë e ndërlikuar për shkak të emocionalitetit dhe padurimit tuaj më të madh. Nëse ende po kërkoni një marrëdhënie të prishur, dijeni që po e humbni kohën tuaj me shpresa të kota. Presioni nga ju, provokimi i takimeve ose bisedave mund t’ju sjellin fytyra me fytyra sekrete përmes të cilave do t’i shkaktoni vetes dhimbje.Shikoni përpara për të ardhmen. Nëse nuk keni një partner të ri, kërkoni një fillim të ri në jetën tuaj.

Binjakët

Presin mbledhje që lidhen me emocione të këndshme ose takime me njerëz interesantë dhe argëtues. Gjatë këtij muaji do të keni më shumë se zakonisht biseda me njerëz që jetojnë shumë larg jush.

Gaforrja

Marrëdhëniet e reja afariste ose profesionale me një person nga një lokalitet ose vend tjetër janë të mundshme.Përfaqësuesit e pamartuar të kësaj shenje të zodiakut do të kenë një zhvillim interesant të një marrëdhënie romantike ose do të krijojnë një njohje të re romantike.Burrat do të kalojnë momente të veçanta me njerëzit e lindur nën shenjën e Akrepit, Peshqve ose Gaforres.

Luani

Në gusht, shumë do të marrin një ftesë për një fejesë, martesë ose ndonjë ngjarje tjetër të madhe familjare.Në gusht mund të përjetoni një surprizë të këndshme të lidhur me dikë që jeton larg.Gratë do të përgatisin një surprizë të këndshme për të dashurit dhe do të presin reagimin e tyre.Meshkujt do të përjetojnë periudha të humorit të keq ose të pakënaqësisë me veten.

Virgjëresha

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, në gusht prisni lajme interesante që do të ndryshojnë disa nga planet ose pritjet tuaja. Gjatë këtij muaji ju përdorni tendencat e favorshme për të filluar një njohje të re me një person që ka përvojë të mjaftueshme në jetën e tij / saj dhe do të jetë në gjendje të vlerësojë qëllimet tuaja reale, serioze.

Peshorja

Në gusht do të keni mundësi të sjellni më shumë qartësi në jetën tuaj të dashurisë. Do të dini se kush është personi pranë jush, cilat plane ka ai për të ardhmen dhe nëse do të vazhdoni të ecni përpara së bashku. Kjo është veçanërisht e vërtetë për marrëdhëniet që kalojnë nëpër prova dhe vështirësi serioze.

Gjatë këtij muaji do të prireni të pranoni marrëdhëniet tuaja të dashurisë shumë më të qetë dhe të matur, pa emocione të panevojshme ose dëshirë për konflikt. Ju madje do të jeni të gatshëm të bëni lëshime, kompromise ose të kërkoni falje nëse situata kërkon veprime të tilla nga ana juaj.

Akrepi

Dashuria do të jetë në gjendje t’ju tregojë bujarinë e saj në gusht. Sigurisht, kjo do të varet kryesisht nga rrethanat e tjera, por në përgjithësi gushti do të jetë një kohë për romanca, aventura dashurie dhe aventura të reja.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, ngjarje dhe përvoja të ndryshme emocionale mund të ndodhin në gusht, të cilat mund të jenë shkak për lotët (përfshirë gëzimin, lumturinë).Në gusht, ju mund të keni një takim me dikë që do të prisni së shpejti për shkak të ngjarjeve të ndryshme.

Bricjapi

Në gusht do të keni një zhvillim interesant pozitiv të marrëdhënieve personale ose profesionale me gratë. Në gusht, do të jetë e rëndësishme të jesh serioz në përmbushjen e premtimeve që u ke dhënë njerëzve përreth teje. Përndryshe, jo vetëm që do të prishni marrëdhënien tuaj, por pasojat do të jenë mjaft të pakëndshme për ju.

Ujori

Në gusht, shumica prej jush do të keni një kohë të mirë për të udhëtuar afër dhe larg. Do keni shumë emocione të këndshme, duke vizituar vende të reja ose do të takoni njerëz të rinj. Burrat e Ujorit do të jenë të prirur për xhelozi, dyshim, mungesë të kuptuarit të dëshirave dhe ndjenjave të të tjerëve, gjë që do të jetë problem për ato.

Peshqit

Në gusht, disa prej jush do të grinden me një të dashur për një periudhë kohe për shkak të udhëtimit ose një arsye tjetër të rëndësishme. Gratë e kësaj shenje të zodiakut do të kenë më shumë shqetësime, detyrime ose probleme me një fëmijë.Në gusht, do të jetë e rëndësishme të jeni në gjendje të mbani qetësinë tuaj në çdo situatë të papritur. Ky është një muaj që sjell zhvillimin e ngjarjeve të ndryshme dinamike./ CNA.al