Ngjarja e rëndë në Shkodër, gjithçka nisi nga debati mes komshinjve për parkimin e makinës…

179

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e fjeshme në Shkodër.

Në lagjen “Mark Lula” një person ka plágòsúr për motive të dobëta dy komshinj të tij, babë e bir. Gjithçka duket se ka nisur për parkimin e makinave në mes të riut me iniciale K.M. me komshiun e tij M.P.

Shtetasi M.P., ka nxjerrë pìstóletën dhe ka qëllùár në drejtim të dy shtetasve M.M. dhe K.M., babë e bir duke i plágòsúr.

Mësohet se autori i ngjarjes M.P. është vënë në pranga nga policia ndërsa babë e bir janë në Spitalin Rajonal Shkodër nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.