Aksident ne hyrje te Shkodres, tre automjete perplasen me njera tjetren

412

Mesditen e sotme ne hyrje te qytetit te Shkodres ka ndodhur nje aksident ku jane perplasur me njera tjetren tre automjete. Nga sa behet me dije njera prej makinave ka humbur kontrollin dhe ka dale ne anen tjeter te rruges.

Si shkak i perplasjes njeri pre tre shofereve eshte derguar ne spitalin rajonal te Shkodres por fatmiraisht jashte rrezikut per jeten.

Nderkohe demet materiale jane te konsiderueshme per te tre automjetet e perfshira ne aksident gje e cila ka bere qe per minuta me rradhe te krijohet rradhe e gjate trafiku per shkak te veshtiresise se makinave te tjera per te kaluar ne vendin ku ndodhi aksidenti.