Ujvara e Selcës në Kelemend, një bukuri e rrallë natyrore

Fshati Selcë shtrihet në lartësinë 353-1100 m mbi nivelin e detit.

Ky fshat ndodhet 8 km në veri të qendrës së komunës Kelmend.

 

Selca është fshati i bukurive të fshehur dhe fsheh bukuri të shumta jo vetëm natyrore.

 

Në Selcë gjendet kanioni më i madh i Kelmendit, ujvara më e bukur, shumë shpella për t’u eksploruar, shtigje malore interesante, peizazhe shumë të bukura për t’u fotografuar, vende historike, shtëpi me arkitekturë të veçantë, punime artizanale të veçanta të lëkurës, drurit, gurit etj.

 

Thuhet se emri i këtij fshati është trashëguar nga një paraardhës i banorëve që quhej Seli.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...