Ujvara e Selcës në Kelemend, një bukuri e rrallë natyrore

Fshati Selcë shtrihet në lartësinë 353-1100 m mbi nivelin e detit.

Ky fshat ndodhet 8 km në veri të qendrës së komunës Kelmend.

 

Selca është fshati i bukurive të fshehur dhe fsheh bukuri të shumta jo vetëm natyrore.

 

Në Selcë gjendet kanioni më i madh i Kelmendit, ujvara më e bukur, shumë shpella për t’u eksploruar, shtigje malore interesante, peizazhe shumë të bukura për t’u fotografuar, vende historike, shtëpi me arkitekturë të veçantë, punime artizanale të veçanta të lëkurës, drurit, gurit etj.

 

Thuhet se emri i këtij fshati është trashëguar nga një paraardhës i banorëve që quhej Seli.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shenjat e Horoskopit që martohen në moshë të re

Ka disa shenja që janë alergjikë ndaj martesës dhe...

“Mami, nuk ia dal dot më me babin”, nëna kujton mes lotësh fjalët e të birit 7-vjeçar

Pas 16 vjetësh martesë, në vitin 2019 Silvana vendos...