Lajm i mrekullueshëm për shqiptarët/ Ja ç’do ndodhë të mërkurën, të bëhen gati ata që…

470

Një lajm i befasishëm është dhënë nga zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas pak më parë.

Me anë të një konference për shtyp, ai ka bërë me dije se ditën e mërkurë do të hapen ku fijtë me Shqipërinë, nga doga na e Kakavijës dhe Kapshticës.

 

Por nga ana e Ministrisë së Transportit nuk ka ende një reagim zyrtar dhe njoftim lidhur me këtë lajm. Mbetet të presim deri ditën e mërkurë për të ditur më tepër rreth kësaj çështje.

Lexo edhe:   Qeveria jep 1 milion lekë të rinj për çdo familje të viktimave të tërmetit