‘Nano kryetar parlamenti, Edi Rama…’, gazetari zbulon strategjinë e re të socialistëve për zgjedhjet e 2021

318

Gazetari Bledi Mane në një shënim në mediat sociale ka hedhur idenë se Fatos Nano, ish-kryeministri socialist, mund të rikthehet sërish në ‘shtëpinë e vjetër’.

 

Bledi Mane shkruan se Fatos Nano në zgjedhjet parlamentare të Qershorit 2021 do jetë figura e dyzuar dhe imazhi i një mandati të tretë të së majtës, duke zbuluar se mund të jetë kryetar Kuvendi, ndërkohë që Edi Rama sërish kryeministër.

 

“Lajm i fundit/ STRATEGJIA E RE SOCIALISTE, FATOS NANO KRYETAR PARLAMENTI, EDI RAMA KRYEMINISTËR. Popullariteti i tij pavarësisht mungesës vizive publike ka një rritje të çuditshme.

 

Fatos Nano, ish kryeministri liberal socialist mot në zgjedhjet parlamentare të Qershorit 2021 do jetë figura e dyzuar dhe imazhi i një mandati të tretë të së majtës.

 

Popullariteti i Fatos Nanos do rikthejë edhe një herë në skenën politike tre miqtë/armiqtë e vjetër:

Ilir Meta, president republike, Fatos Nano, keyetar parlamenti Edi Rama, kryeministër.”- shkruan Mane.