Parashikimi i motit këtë verë, korriku muaji më i nxehte, ja si do jetë gushti

388

Sipas meteorologëve, korriku do të hyjë me temperatura të larta që do arrijnë 36-37 gradë celsius.

Korriku pritet të jetë edhe muaji më i nxehtë i verës, ku temperaturat do të kapin vlerat shpeshherë vlerat edhe mbi 40 gradë.

Përfundimisht, korriku do jetë i nxehtë dhe pa reshje.

Ndërkaq, edhe gushti dhe shtatori pritet të jenë me temperatura më të larta se vlerat normale.

Lexo edhe:   Deti po përparon frikshëm, shumë shpejt ky plazh i dashur për shqiptarët do të zhduket