HYRJELAJMEAKTUALITETShembja e Teatrit/ DENONCIMI ‘live’ i avokatit Lapaj: Robert Budinës i kanë...

Shembja e Teatrit/ DENONCIMI ‘live’ i avokatit Lapaj: Robert Budinës i kanë vënë automatik në lule të ballit, merreni e pyeteni!

Avokati Adriatik Lapaj ka folur lidhur me dhunën e ushtruar nga efektivët e Policisë pak para prishjes së godinës së Teatrit Kombëtar.

Në fjalën e tij në emisionin “Open”, Lapaj u shpreh se regjisorit Robert Budina, një efektiv policie i ka vendosur një armë në kokë për ta nxjerrë jashtë fodinës së Teatrit.

“Ia kanë vënë armën në kokë Robert Budinës. I kanë vënë automatik në lule të ballit. Mbaj përgjegjësi për këtë që them. Merre dhe pyete. Është kështu siç po them unë,”-tha avokati.

TE TJERA

spot_img