Rama mashtron para protestës: Shtiret sikur është “live” tek Teatri i Operas dhe Baletit

200

Provokimet e kryeministrit Rama ndaj qytetarëve vazhdojnë.

Më herët u raportua në media se Rama ndodhej në një vizitë në Teatrin e Operave dhe Baletit për të monitoruar punimet por është zbuluar se video ka qenë e regjistruar më herët ndërsa sot u është shitur qytetarëve si “live” nga kryeministri.

Mediat e qeverisë e quajtën këtë një sfidë ndaj protestuesve pasi video “live” e Kryeministrit u publikua vetëm pak para fillimit të protestës.

Ky është një tjetër mashtrim i tij ndaj shqiptarëve, ndërkohë që njerëzit e qeverisë në protestë tentuan dy herë që të nxisin tensione me provokimet e tyre përmes hedhjes së shashkave nga të cilat mbetën të lënduara një gazetare dhe disa qytetarë.

Lexo edhe:   Bravo dy zonjave. Pa Manastirliun dhe Xhaçkën Rama sot do i kishte larë duart