Përdori vetëm tre përbërës dhe humbi gjithë peshën e tepërt

521

Humbja e peshës është një temë aktuale këto ditë. Kjo për shkak se për shumicën është e vështirë mirëmbajtja e peshës ideale të trupit në shoqërinë të cilën jetojmë.

Dhjami në trup është vështirë të digjet dhe shpesh është e vështirë të arrihen rezultatet të cilat dëshirojmë. Për fat të mirë ka mënyra natyrale që mund ta zgjidhin këtë problem.

Më poshtë është një mënyrë e lehtë për të humbur peshë:

Gjërat që ju duhen:
4lugë gjelle mjaltë,
2 lugë çaji kanellë,
500ml ujë.

Udhëzimet:
Përzieni kanellën me ujë të vluar dhe më pas lëreni të ftohet. Shtojeni mjaltin pasi të jetë ftohur uji me kanellë – mos e shtoni nëse pija është ende e nxehtë, sigurohuni që të jetë e ftohur,l.

Pijeni këtë para se të flini çdo ditë dhe në mëngjes kur të zgjoheni. Mos pini më shumë se gjysmë filxhani përnjëherë!