Ndahet nga jeta në moshën 74 vjeçare këngëtarja e njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare këngëtarja e njohur kosovare Shahindere Bërlajolli Stafai.

Që në moshën 13 vjeçare, ajo u bë solistja me moshën më të re në muzikën artistike popullore.

Hitet e mëdha të Shahinderes sot përpunohen nga këngëtarë të ndryshme të estradës shqiptare.

Shahinderja u martua me kompozitorin e njohur Enver Stafai në Gostivar, me këngët e të cilit triumfoi 5 vite radhazi në festivalin e vetëm të asaj kohe “Akordet e Kosovës”.

Ky çift bashkëshortor lanë gjurmë të pashlyera në botën artistike muzikore kombëtare të Kosovës.

Në Qershor 1970, Shahindere Bërlajolli merr pjesë në “Akordet E Kosovës 1970” me këngën “Vaji I Vashës”.

Repertori i Shahindere Bërlajollit numëron 280 këngë, shumica e të cilave janë të regjistruara në Radio Prishtinë

Habit moderatorja: Më kanë quajtur të prapambetur se kam patur vetëm një burrë

Moderatorja e njohur Katerina Trungu ka ndarë rrëfimin në programin e saj se fakti që ka patur vetëm një njeri në jetën e saj...

Luizi thumbon banoren e BBVA: Po bën lojën e Armaldos

Deamishel i tha banorëve se nisur nga fjalët e moderatores dhe opinionistëve, që ata kanë dhënë mesazhe urrejtje brenda shtëpisë, ajo ka menduar që...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...