35 vjeçari nga Vau Dejësi niset me urgjencë drejt Tiranës, shkon në 6 numri i të infektuarëve në qark…

3021

Shkon ne 6 numri i te infektuarve nga virusi ne Qarkun e Shkodres. Bëhet me dije se nje 35- vjeçar nga Vau i Dejes eshte nisur drejt Tiranes, pasi ka rezultuar pozitiv ne testin e bere. Ai kishte ardhur nga Italia dhe pasi ka shfaqur probleme pneumonie, eshte drejtuar fillimisht ne spitalin e Shkodres.

Pasi ka bere testin me tampon ka rezultuar pozitiv dhe me pas eshte nisur drejt spitalit infektiv ne Tirane.Tashme ka shkuar ne 6 numri i te prekurve ne qarkun Shkoder teksa 3 jane nga Puka, nje nga Vau i Dejes, nje shkodrane qe jeton ne Tirane dhe nje oficer i policise gjyqesore në Shkoder.

/marre nga shkodra web/